------------ right click functions are disabled ------------ © copyright i-matthew.com 2024, all rights reserved

Book Online

* Please Fill Required Fields *

O mě

Na počátku všeho je světlo

Fotografie je naším osudem

„Na počátku všeho byla tma, ale pro nás fotografy začíná vše světlem.“

i-matthew.com

Více jak 25let jsem se živil reklamní a grafickou tvorbou jejíž součástí byla i fotografie. Nemůžu o sobě ale říci, že jsem fotograf, protože dodnes vlastně nevím jak se člověk stane fotografem.

Pro někoho je fotograf člověk, který prodává draze svoje fotografie, nebo ten který fotografii vystudoval, pro někoho zase každý kdo si vezme do ruky fotoaparát a stiskne spoušť. Podle mě může být fotografem každý kdo disponuje znalostí základních principů tvorby fotografie, ale dokáže zároveň zachytit příběh v jednom obrázku. V neposlední řadě ale musí v dnešním digitálním světě dokonale ovládat i postprodukci. V tom případě jsem tedy FOTOGRAF.

Jan SAUDEK

Český fotograf

„Mám pochybnosti. Všichni mi lidé jsme nástroje na které se hraje, máme v sobě náboj smrti, rozkoše, vášně a touhy a když se vám podaří tento nástroj rozehrát, tak znějí struny temně nebo vysoko. Přes všechny pochybnosti se ale musíme pokusit je rozehrát.“

Helmut NEWTON

Německý fotograf

„Fotografie některých lidí jsou uměním. Moje ne. Pokud se někdy stane, že budou vystaveny v muzeu či galerii, fajn. Ale kvůli tomu je nevytvářím. Jsem zbraní k zapůjčení.“

František DRTIKOL

Český fotograf

Každý čin, ať dobrý, nebo zlý, každá myšlenka, slovo, vyzáří do prostoru, opíše kruh a vrací se zpátky do bodu, odkud vyšel. Toť karma.